DATE
OPPOSITION
TIME
H/A
RINKS
TYPE
DRESS
APRIL
 
 
 
 
 
 
Sun14th
Work Party/Green Open
 
 
 
 
 
Sat 20th
Long Crendon
2:30
H
6 triples
Mixed
Whites
Tue 23rd
Adderbury
6:00
H
4
Mixed
Greys
Thu 25th
League Cup - Burford
6:15
A
4
Men
Greys
Sat 27th
City & County
2:30
H
4
Mixed
Whites
Tue31st
Woodstock ( Cup )
6:00
A
4
Men
Greys
MAY
 
 
 
 
 
 
Thu 2nd
League Cup - ???????
6:15
A
4
Men
Greys
Sat 4th
Open Day
10:30
 
 
 
 
Sun 5th
Carterton
2:30
H
4
Mixed
Whites
Wed 8th West Oxford - Ladies 6:30 H 3 triples Ladies Greys
Thu 9th
League - South Oxford A
6:15
H
4
Men
Greys
Sun 12th
OBA U25s v Wiltshire
2:30
H
6
 
 
Sun 12th
Stony Stratford
2:30
A
5
Mixed
Whites
Thu 16th
League - City & County A
6:30
A
4
Men
Greys
Sat 18th
M. Cup v Gloucestershire(trial)
2:00
H
6
Men
Whites
Sat 18th
Chipping Norton
2:30
A
4 triples
Mixed
Whites
Sun 19th
Abingdon
2:30
A
5 triples
Mixed
Whites
Sun 19th
OBA Under 25s Pairs
9:30
H
6
 
 
Tue 21st
Banbury Centrlal
6:15
A
4
Mixed
Greys
Thu 23rd
League - Charlbury
6:30
A
4
Men
Greys
Sat 25th
Witney Town
2:30
H
5
Mixed
Whites
Sun 26th
BOL 2 Wood Singles
10:00
H
6
Ladies
Whites
Mon 27th
Gala Day
 
 
 
 
 
Thu 30th
League - Headington B
6:30
H
4
Men
Greys
JUNE
 
 
 
 
 
 
Sat 1st
Long Crendon
2:30
A
6 triples
Mixed
Whites
Sun 2nd
OBA U25s v Berks - JHCL
10:30
H
6
 
 
Sat 8th
West Oxford  
2:30
A
4
Mixed
Whites
Thu 13th
League - Adderbury
6:30
A
4
Men
Greys
Sat 15th
M. Cup v Hampshire
2:00
H
6
Men
Whites
Sat 15th
Woodstock
2:30
A
4
Mixed
Whites
Thu 20th
League - Chipping Norton
6:30
H
4
Men
Greys
Sun 23rd
West Witney
2:30
H
4
Mixed
Whites
Wed 26th
Witney Mills - Ladies
6:15
H
3 triples
Ladies
Greys
Thu 27th
League - South Oxford A
6:30
A
4
Men
Greys
Sat 29th
Morland
2:30
H
4
Mixed
Whites
Sun 30th
Oxon VPs v Swindon & D B.A.
2:30
H
5
 
 
JULY
 
 
 
 
 
 
Wed 3rd
Oxford Fire Service
6:15
H
4 Triples
Mixed
Greys
Thu 4th
League - City & County A
6:30
H
4
Men
Greys
Sat 6th
M. Cup v I.O.W
2:00
H
6
Men
Whites
Sun 7th
OBA U25s v Kent - JHCL
10:30
H
6
 
 
Sun 7th
Banbury Central
2:30
H
4
Mixed
Whites
Thu 11th
League - Charlbury
6:30
H
4
Men
Greys
Sat 13th
OBA v KENT HCL
2:00
H
6
 
 
Sat 13th
O.U.P
2:30
A
4
Mixed
Whites
Sun 14th
West Oxford
2:30
H
4
Mixed
Whites
Wed 17th
Oxford Masonic Stainer Trophy
6:30
H
4
Men
Greys
Thu 18th
League - Headington B 
6:30
A
4
Men
Greys
Sat 20th
Witney Mills
2:30
A
4
Mixed
Whites
Sat 27th
Hanborough
2:30
H
4
Mixed
Whites
Sun 28th
OBA U25s v Sussex - JHCL
10:30
H
6
 
 
Sun 28th
Witney Town
2:00
A
5
Mixed
Whites
Wed 31st
Oxford Masonic
6:30
H
4
Mixed
Greys
AUGUST
 
 
 
 
 
 
Thu 1st
League - Adderbury
6:30
H
4
Men
Greys
Sat 3rd
Morland
2:30
A
4
Mixed
Whites
Sun 4th 
Spoondrive
 
 
 
 
 
Tue 6th
West Oxford - Ladies
6:30
A
3 triples
Ladies
Greys
Wed 7th
South Oxford
6:15
A
5
Mixed
Greys
Thu 8th
League - Chipping Norton
6:15
A
4
Men
Greys
9th - 12th
Tour to Weston Super Mare
 
 
 
 
 
Thu 15th
O.U.P
6:15
H
4
Mixed
Greys
Sat 17th President's Day 2:00        
Thu 22nd
Woodstock
6:00
H
4
Mixed
Greys
Sat 24th
Finals Day
 
 
 
 
 
Sun 25th
Charlbury
2:30
H
4
Mixed
Greys
Mon 26th
Gala Day
 
 
 
 
 
Wed 28th
Witney Mills - Ladies
6:00
A
3 triples
Ladies
Greys
Thu 29th
Hanborough
6:00
A
4
Men
Greys
Sat 31st
Finals Day
 
 
 
 
 
SEPT
 
 
 
 
 
 
Mon 2nd
Old Grammarians
2:00
H
6
Mixed
Whites
Tue 3rd
South Oxford
6:15
H
5
Mixed
Greys
Thu 5th
League Cup Final
6:00
 
 
 
 
Sat 7th
B.O.L. Blay Cup
10:00
 
 
 
 
Sun 8th
Witney Mills
2:30
H
4
Mixed
Whites
Sat 14th
Carterton
2:30
A
4
Mixed
Whites
Tue 17th
Hanborough  - Ladies
2:30
A
3 Triples
Ladies
Whites
Sat 21std
Captain v Vice Captain
 
 
 
 
 
2020
 
 
 
 
 
 
Sun 5 Jan
City & County
2:15
A
5
Mixed
Whites
Sat 8 Feb
Chipping Norton
2:30
A
4
Mixed
Whites
Sat 22nd
Carterton
1:30
A
4
Mixed
Whites

 

Back to top
Go to bottom